این منطقه از شهر تهران در جنوب منطقه قرار دارد و مرز غربی شهر تهران را ایجاد کرده است.. مرکز منطقه شهر تهران، تهرانسر می باشد اما محله های بسیار زیادی در منطقه قرار دارد. در واقع باید اشاره کنیم که شهرک های بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد. محله های غرب تهران موجود در منطقه عبارتست از: شهرک دانشگاه شریف، شهرک دانشگاه، تهرانسر شرقی، تهرانسر غربی، شهرک شهرداری، شهرک بهمن، بزرگراه فتح، بزرگراه  تهران – کرج ، شهرک غزالی، چیتگر شمالی، چیتگر جنوبی، شهرک است.قلال، تهرانسر مرکزی، باشگاه نفت، شهرک پاسداران، ویلاشهر، وردآورد، شهرک فرهنگیان، شهرک آزادی، شهرک دریا. این منطقه وسعت بسیار زیادی داشته و جالب است. بدانید که با داشتن دسترسی عالی به سایر نقاط شهر تهران به ویژه نقاط غربی آن، محبوبیت ویژه ای در بیان افراد دارد.

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره محله های غرب تهران، مشخصات آن ها، امکانات این محله ها، مسیر های دسترسی، مراکز خرید، جاذبه های تفریحی و گردشگری، و به طور کلی همه چیز درباره محله های غرب تهران را بیان کرده ایم. اگر با این محله های پایتخت آشنایی ندارید و یا دوست دارید، با محله هایی که در غرب تهران قرار دارند آشنا شوید و از امکانات مختلف موجود در آن منطقه ها بهره مند شوید، پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید و با آشنایی با محله های غرب تهران در بازدید و گشت و گذار در آن به راحتی بتوانید از این مطالب کمک بگیرید. 

کلید واژه ها : محله های غرب تهران ، مشارکت در ساخت غرب تهران پیش فروش آپارتمان در غرب تهران ، اجاره آپارتمان در غرب تهران ، خرید آپارتمان در غرب تهران ، پیش خرید آپارتمان در غرب تهران ، غرب تهران بالا شهره؟ ، شهرک های غرب تهران ، جنوب غرب تهران روی نقشه