در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره محله های غرب تهران، مشخصات آن ها، امکانات این محله ها، مسیر های دسترسی، مراکز خرید، جاذبه های تفریحی و گردشگری، و به طور کلی همه چیز درباره محله های غرب تهران را بیان کرده ایم. اگر با این محله های پایتخت آشنایی ندارید و یا دوست دارید، با محله هایی که در غرب تهران قرار دارند آشنا شوید و از امکانات مختلف موجود در آن منطقه ها بهره مند شوید، پیشنهاد می کنیم مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید و با آشنایی با محله های غرب تهران در بازدید و گشت و گذار در آن به راحتی بتوانید از این مطالب کمک بگیرید. 

موقعیت جغرافیایی این محله به گونه ای است. که دسترسی بسیار آسانی به بزرگراه‌هایی چون چمران(پارک وی)، نیایش، یادگار امام، همت، شیخ فضل‌الله نوری و حکیم دارد. به نوعی می توانیم بگوییم که وضعیت شهرک غرب از لحاظ دسترسی بسیار عالی است..

در طی حکومت پهلوی به دلیل سهولت تردد افراد ساکن در  روستای کن و همچنین مجاورت این منطقه با تهران ویلا ساخت و ساز سرعت بسیار تندی به خود گرفت و زودتر از مناطقی همچون سعادت آباد رشد کرد ولی بعد از مدتی این بافت روند به روز شدن خود را از دست داد و نسبت به دیگر مناطق غرب از نظر فرهنگی و معماری رشد کندتری به خود گرفت. امروزه در میدان صادقیه که در ضلع شرقی آن پاساژ گلدیس قرار دارد به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز غرب تهران به حساب می آید.